Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

DĚTSKÝ KARNEVAL

detsky_karneval_2.jpg

 

TEREZA VANĚČKOVÁ

"Povídání s dulou, laktační poradkyní, poradkyní na látkování, nošení dětí a předporodní přípravu"

plakat_tereza_vaneckova.jpg

První se koná 16. 1. 2019 v 15:00 hod v RC Setkání, 

Spolkový dům ve Zruči nad Sázavou

Vstupné: 50,- Kč

Přednášet bude Tereza Vaněčková

Tereza Vaněčková: "​Jsem průvodkyně mateřstvím, budu Vám naslouchat a pomohu najít Vaši jedinečnou cestu.

Jmenuji se Tereza Vanečková, narodila jsem se ve znamení Ryb v roce 1987. S manželem máme 3 letní děti, dva syny a dceru. S rodinou bydlíme v Českém Brodě v okrese Kolín.​

Jsem klidná a empatická. Umím aktivně naslouchat a snažím se vždy najít nejlepší možné řešení dané situace.

Po ne úplně ideálním prvním porodu jsem si během druhého těhotenství začala zjišťovat více informací o těhotenství, porodu i rodičovství, postupně jsem přicházela na to, že se dá porod i užít, ne jen přežít jak jsem si do té doby mylně myslela. Po druhém porodu, který jsem si pak opravdu užila jsem začala směřovat k podpoře těhotných žen ve svém okolí. Hledala jsem směr, kterým bych mohla pomoci více ženám a komplexněji. Sešla jsem se s jednou z certifikovaných dul České asociace dul a dlouze jsme si o poslání duly povídaly. Díky třetímu těhotenství mám čas si plnit sny. Jedním z nich je podporovat nastávající rodiče během těhotenství, poskytovat jim relevantní informace a podporovat je v jejich rozhodnutích a kompetencích.

Práce duly je pro mě posláním a neuvěřitelně mě naplňuje. Být u zrození nového života a u změny ženy v matku je velmi silný okamžik, který se svými klienty mohu zažívat opakovaně a za to jim patří velký dík. Součástí podpory je také laktační poradenství, v dnešní době se matkami stává generace žen, které byly kojeny jen krátce nebo vůbec nemají tak podporu v rodině ani v okolí. Podpora v nošení dětí v šátku, kontaktním rodičovství nebo rady s látkovými plenkami jsou pak příjemný bonus pro mé klienty."

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rodinné centrum Setkání ve Zruči zve na nový kroužek “Písnička pro nejmenší”

Zručské rodinné centrum se může pyšnit poměrně rozsáhlou aktivitou pro malé děti a jejich rodiny. Děti se mohou v RC Setkání scházet ke společným hrátkám v “herničce”, která je každé úterý a čtvrtek. Rodinné cetrum také organizuje hodiny společného malování a cvičení pro malé i velké děti školkového a předškolkového věku. Příležitostně organizuje i další akce, jako jsou již známé bazárky nebo hry na hřišti. Nově přibude i hudební kroužek.

“Písnička pro nejmenší” je kroužek zaměřený na hudební vzdělávání dětí, které ještě nemohou chodit do základní umělecké školy, tedy tři až šestileté děti. Mladší tří let mohou kroužek navštěvovat také, záleží na nich (a na rodičích), jestli by je program v tomto věku zaujal.

“Rozhodně bych se chtěla vyvarovat jakéhokoli nuceného vzdělávání”, říká lektorka kroužku Kateřina Kmínková, která je absolventkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně v oboru hra na fagot a čerstvou maminkou. “Náplní programu bude společné zpívání s doprovodem kytary, tancování, hraní si, ale také malování a jiné dovádění. Pokud nějaké děti zrovna nebude aktivita bavit, mohou si v klubovně zároveň hrát, nebo jen tak poslouchat. Chtěla bych, aby i děti z rodin, ve kterých se hudba nepěstuje, měly kontakt s písničkami a melodiemi. Zpívat a hýbat se do rytmu je velmi přirozené a navíc to neuvěřitelně rozvíjí logické myšlení, schopnost vytváření memotechnických pomůcek, schopnost spolupráce v kolektivu, hudbou lze rozvíjet citové myšlení a také koordinaci pohybů.”

Písnička pro nejmenší začíná od 26. září a bude se konat každou středu od 15 hodin, lekce bude trvat přibližně 45 minut a přítomnost maminek či jiných členů rodiny je vítána.

Milí rodičové, babičky a dědečkové, srdečně Vás s vašimi ratolestmi zveme!

plaka--tek-pi--snic--ka-var-2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V neděli 24.6. pořádáme výlet pro děti a rodiče do zábavního centra Mirákulum u Milovic. Děti to od nás mají za odměnu za celý školní rok, jedou zdarma, rodiče platí příspěvek na dopravu 200 Kč, vstupné budeme hradit společně. Ještě je několik volných míst, tak prosím neváhejte. Přihlášky na tel.720294821, telefonicky sdělím podrobnosti nebo jsou i na plakátech ve městě. Zručské občanství není podmínkou, ale vyjíždíme a vracíme se do Zruče (autobusem)

plakat_hriste.jpg

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

KURZ POČÍTAČŮ, KOMUNIKAČNÍCH A PREZENTAČNÍCH DOVEDNOSTÍ ZDARMA!

letak_a4_zruc_web.jpg

více zde:  letak_04_Zruc.pdf