Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrátky s miminky pro děti od narození do 12 měsíců

Každý nově narozený človíček během prvních dnů, týdnů a měsíců svého života intenzivně zkoumá a poznává svět kolem sebe. Zkouší, co vlastně umí a dokáže jeho vlastní tělíčko. Blízcí lidé a především pak rodiče malých objevitelů jsou jejich nejlepšími průvodci na cestě za dobrodružstvím.

Dotekem, cvičením a hudbou je miminko stimulováno a má možnost lépe si uvědomovat hranice svého těla i svou vlastní osobnost. Rozvíjí se koordinace, rovnováha, procvičují se oční svaly, motorika končetin a samozřejmě také orientace v prostoru. Volbou vhodných cviků můžeme podpořit správné držení těla, které je v prvních měsících života velmi důležité pro další psychomotorický rozvoj dítěte. Cvičení dále rozvíjí vztah matky s dítětem, dítě cítí matku jako bezpečný prostor, což je pro psychický vývoj člověka zásadní.

Hrátky začínají uvítací písničkou či říkankou a krátkým představením všech přítomných. Následuje cvičení na podložce, případně na gymnastických míčích. Vše je doprovázeno básničkami, říkankami nebo hudebním doprovodem. Závěrečná část lekce je zklidňující, můžeme miminka pohoupat, případně namasírovat.

S sebou doporučujeme přebalovací podložku a látkovou plenku. Hrátky jsou určeny dětem od narození do 1 roku. Lekce trvá 45min, z toho vlastní cvičení je 30min. Ve zbývajícím čase si můžeme společně popovídat o čemkoliv, co nás napadne.

Hrátky s miminky se konají každou středu od 9:30 do 10:30 hodin (mimo prázdniny)

v herně RC Setkání v 1. patře budovy Spolkového domu

Více informací na emailu: mudr.lenka.novotna@centrum.cz

Přihlásit se můžete na tel:775031425, lekce vede Jana Fremlová

fotky-2012-247.jpg